Фото без опису

          Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дає змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі. Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

          За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць.

          Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках - до 6 місяців.

          Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є:

  • патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
  • у нього/неї повинен бути помічник (член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
  • і вихователь і помічник проходять обов’язкове навчання, що складається з 9 сесій.

Кандидат у патронатні вихователі подає до відділу соціальних послуг та правової роботи селищної ради відповідні документи.

(постанова мінсоцполітики № 148 від 16.03.2017 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною»)