Інформація щодо запобігання та протидії масовим пожежам сільськогосподарських угідь у літній період 2021 року
Інформація щодо запобігання та протидії масовим пожежам
сільськогосподарських угідь у літній період 2021 року
На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.03.2021 №11075/1/1-21 та п. 7.3.р. 1 протоколу №10 чергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.21 інформуємо про заборону спалювання пожнивних решток та недопущення підпалів сухої трави.
Шановні громадяни, пам’ятайте!
Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.
Нагадуємо Вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Туристичні намети не можна ставити ближче -100 метрів від поля. Під час жнив не ходіть по перекритим тимчасовим дорогам та стежкам. Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.
Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю - обов’язок кожного громадянина.
Нагадуємо, що статтею 245 «Кримінального кодексу України» за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів , вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав або їх залишків на землях сільськогосподарського призначення чи іншими загально небезпечним способом караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк, статтею 194-1 «Кримінального кодексу України «Умисне пошкодження об’єктів електроенергетики», передбачено залежно від тяжкості наслідків, починаючи від штрафу до позбавлення волі на термін до 15 років.
Дії при виникненні пожежі
У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.
Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум'я або засипанням полум'я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.
Інформація для сільськогосподарських підприємств Ланчинської територіальної громади
Рекомендуємо керівникам сільськогосподарських підприємств провести перед початком жнив позачергові навчання (інструктажі) з усіма працівниками очолюваного вами сільськогосподарського підприємства з питань техніки безпеки та пожежної безпеки. Окрім того, просимо ознайомитись із інформацією щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь в період дозрівання врожаю і проведення жнив.
Для цього в період воскової стиглості хліба необхідно провести обкошування полів з прибиранням скошеного, а також оборання їх смугою не менше ніж 4 метри завширшки в місцях прилягання до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниці.