Моє життя, мов сад. У нім - доробок мій,

Моя душа і помисли, як вітер.

Мені творилося і в бурі і грозовій,

І серед зим, і в буйноцвітті літа.

Н.Чир.

Нестор Чир, поет, наш краянин, член НСПУ,   лауреат обласних премій ім. В.Стефаника, Я.Дорошенка, М.Підгірянки, районної премії ім. Н.Попович. З нагоди 83-ої річниці від дня народження працівники Ланчинської бібліотеки для дітей розгорнули книжкову виставку " Я йду до вас з відкритими грудьми", експонували твори про життя та творчість поета і публіциста. Перші поетичні публікації Нестора Чира датуються 1987 роком. Саме цього року в Надвірній було створено літературну студію "Бистрінь", яку очолив поет і керував нею на протязі 25-ти років. Сьогодні літературна студія носить його ім'я. За життя поета було видано 8 книг.

- "Пізнє яблуко мого саду"

- "Калиновий спалах"

- "Котячий обід"

- "Паморозь дивного світіння"

- "Акорди срібної печалі"

- "Білі сльози снігу"

- "Гортаючи долю"

Нестор Чир був головою редакційної ради з видання книги "Страгора". Друкувався у  відомих в Україні та за її межами часописах "Дзвін", "Дніпро", "Перевал",
Всеукраїнському дитячому журналі "Дзвіночок", член редколегії в обласній та районній пресі. Ім'я поета занесено в Книгу ділової еліти Прикарпаття "Золоті імена" та книгу "Новітня історія України: хто є хто на Івано - Франківщині".