Фото без опису

3 лютого 1929 року на Конгресі у Відні було створено Організацію Українських Націоналістів. Ця подія стала початком цілої епохи в українській історії. Коротка абревіатура «ОУН» стала гаслом, що мобілізує до чину українські серця і прокльоном для ворогів нації.

ОУН стала спадкоємцем Української військової організації та героїв національно-визвольної боротьби 1917-20-х років. Під проводом Євгена Коновальця передусім об'єдналась революційно налаштована молодь. Молодь, вихована на прикладах Січових стрільців, Героїв Крут, на творах Миколи Міхновського і Дмитра Донцова. Молодь, яка усвідомила, що розірвана між Польщею та Росією українська земля може бути визволена лише безкомпромісною боротьбою. Молодь, яка ставила перед собою, здавалося б, неможливе до виконання завдання. Молодь, яка поставила за мету здобуття Української Самостійної Соборної Держави.

Історія ОУН – це історія боротьби і самопосвяти, історія героїзму і незламності. Історія ОУН це історія відчайдухів, за якими пішла вся нація. Це історія перемоги горстки незламних над мільйонними регулярними арміями. ОУН перемогла, хоча мало хто з членів організації став свідком цього. Перемога прийшла через покоління. ОУН перемогла, бо сьогодні, коли над нашою державою нависла смертельна загроза втрати незалежності, вихована на прикладі ОУН молодь сказала своє рішуче слово і переламала хід подій.

ОУН стала найуспішнішим політичним проєктом українців в минулому столітті. Саме тому її історія досі викликає стільки дискусій у нас та у світі. Саме тому за право використовувати абревіатуру ОУН досі змагаються кілька громадських і політичних ініціатив. Вироблену ОУН символіку (меч-тризуб, червоно-чорний прапор) піднімають нинішні захисники України у війні з Росією. Їх гімн «Зродились ми великої години...» став маршем Збройних сил України, а організаційне привітання «Слава Україні! Героям Слава!» - офіційний привіт нової української армії.

Історія ОУН важлива для виховання прийдешніх поколінь українців. ОУН у найнесприятливіші часи змогла мобілізувати бездержавну націю на рішучу боротьбу з окупантами. ОУН десятиліттями вела нерівні змагання за волю і незалежність України. ОУН відстояла честь і гідність нації. ОУН пронесла крізь горнило найжорстокішого ХХ століття гасло, яке залишається актуальним і сьогодні: «Свобода народам! Свобода людині!»

Слава героям ОУН!

З повагою

селищний голова                                                                                                                  Надія Данилюк