Фото без опису

Часто дорослі думають, що якщо дитина поруч з ними – вона точно в безпеці. І можуть ігнорувати те, що світ Інтернету сьогодні поруч з дитиною всюди і цілодобово. Зі своїми перевагами, новими можливостями, але, на жаль, і з ризиками.

Розпочинайте розмову змалечку

Щойно ваша дитина починає користуватися мобільним телефоном або комп’ютером, саме час поговорити з нею про поведінку та безпеку в Інтернеті.

Ініціюйте бесіди

Не чекайте, коли дитина розпочне розмову сама.

Використовуйте повсякденні можливості, щоб поговорити зі своїми дітьми про їх присутність в Інтернеті, правила безпечного користування соціальними мережами.

Особисте листування

Поясніть, що не можна надсилати особисті фото чи персональні дані.

Не варто відповідати на запити незнайомців.

Якщо в листуванні у дитини просять персональні дані чи фотографії, шантажують її, потрібно одразу розказати дорослим - батькам, близьким, психологу чи соціальному працівнику школи.

Що робити дитині, якщо фото чи відео стали об’єктом поширення?

Зробити скріншот тих сторінок, де розмістили фотографії. Звернутися до дорослого, якому дитина довіряє: це може бути старший брат або сестра, батьки, вчителі, шкільний психолог або інша доросла людина, яку дитина добре знає. Разом звернутися до служби підтримки соціальних мереж з проханням видалити матеріали.

Якщо дитина знає цю людину в реальному житті, то разом із дорослими зв’язатися з нею із проханням зупинити поширення фото й видалити їх з усіх пристроїв і сайтів.

Якщо ситуацію вирішити не вдається, то разом із дорослими звернутися до поліції.

Пам’ятайте! Для того, щоб дитина вам довіряла, не уникайте важливих тем в розмові і будьте на її боці у будь-якій ситуації. Дитині потрібна ваша підтримка.