В Україні 16 січня відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту, яких називали «кіборгами» та вшановується пам’ять загиблих побратимів. Цей меморіальний день було встановлено за ініціативою українських військових, які пройшли через 242-денне пекло за боротьбу Донецького аеропорту.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчилися після повного руйнування обох терміналів і диспетчерської вежі. В обороні також брали участь волонтери і медики. Тому пам’ять присвячена усім, хто стояв за Україну в ті дні. Аеропорт обстрілювали з артилерії, «Градів», мінометів і танків, працювали снайпери.

Кіборгами нескорених українців назвали самі терористи. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

Про незламних кіборгів знято художній фільм, який вийшов у 2017 році. Після кровопролитних боїв аеропорт став символом героїзму для всіх українців.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 українських військових, поранені понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, частину – посмертно.