У понеділок, 28 грудня, Ланчинську селищну раду з робочим візитом відвідали представники громадської організації «Агенство сприяння сталого розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА»». Адже з 1 жовтня 2020 року в Ланчинській ТГ впроваджено проєкт під назвою «iNSitu: природні рішення постраждалим від паводку громадам». Під час зустрічі представники ГО ФОРЗА представили мету, цілі та очікувані результати проєкту, обговорили інструменти та потенційні місця заходів з адаптації до зміни клімату – об’єктів інфраструктурних покращень та оглянули ці місця з представниками громади. Адже Ланчинська ТГ – одна з найбільш постраждалих від паводку, тому в рамках проєктної пропозиції iNSitu заплановано допомогу саме нашій громаді, що сприятиме кращій підготовленості громади до майбутніх надзвичайних ситуацій, які можуть ставатися все частіше як наслідок зміни клімату. Мета проєкту - діючи на місці, підвищити стійкість карпатських громад до паводків та інших надзвичайних ситуацій, спричинених зміною клімату. В рамках проєкту:

1. Розробити план управління надзвичайними протипаводковими ситуаціями для Ланчинської громади;

2. Побудова берегоукріплень з природних матеріалів для захисту домогосподарств, адже окремі ділянки берегів річки Слобушниця мають небезпеку підтоплення. Орієнтовний бюджет – 700 000 гривень; 3. Встановлення системи збору дощової води гравітаційного типу в одній зі шкіл громади, вода з якої буде використовуватися для змиву у вбиральнях. Бюджет – 400 000 грн;

4. Планується обладнати громаду так званими «скриньками першої допомоги», що включатимуть рятувальну техніку( надувний човен, мотопомпу, ручний інструмент – бензопила , сокира, пила, лопата, і т. д., мотузка, потужний ліхтар, аптечка тощо) та сучасні бар’єри від повені, для використання замість традиційних мішків з піском; Орієнтовний бюджет – 185 000 грн;

5. Планується проведення тренінгів та семінарів для місцевих зацікавлених сторін.