Фото без опису

       В Україні організували новий яскравий флешмоб “Зроби фото з хусткою”, приурочений до Дня української хустки, який відзначають  7 грудня. Започаткування свята Української Хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій. Бо хустка - один із видів українського мистецтва,  що є найбільш забутим сьогодні. А її використання в домашньому побуті українців настільки різноманітне, як і рушників. У недалекому минулому хустка була необхідна і багатому й бідному, і старому, й малому. Хустка як берегиня роду була поруч із людиною від народження до останнього подиху. Хустка на хрестинах, на весняних хороводах, на сватанні, на вінчанні, на проводах козака на війну...   

       Працівники Ланчинської міської бібліотеки для дорослих прийняли участь у флешмобі “Зроби фото з хусткою”, який покликаний об’єднати жінок, убраних в українську хустку.

       Хустина розповідала про свою власницю багато, не залежно        від того, чи була хустка святкова, чи буденна. Якість тканини, малюнок відразу ж демонстрував статус власниці, її статки. Орнамент та вид пов‘язування на голові міг розповісти й про регіон проживання. Великі різнокольорові хустини, прикрашені бахромою чи китицями, завжди були коштовним подарунком та предметом розкоші.                    

   Хустину дарували до весілля й з нею було пов‘язано багато традицій та звичаїв. Часто хустина виступала й в ролі оберіга.

      Протягом століть хустина була в Україні найдорожчим подарунком, символом матері, домівки. Яскраві, барвисті, помережані веселковим маєквіттям, вони ніби символізують квітучу   душу    Українки.