Фото без описуМинулими вихідними спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області моніторили дотримання карантину вихідного дня на території краю. Для проведення моніторингу було створено 48 робочих груп із залученням працівників Національної поліції та органів місцевого самоврядування.

В роботі груп взяли участь представники органів місцевого самоврядування 6 із 19 районів області та міст обласного значення (Косівський, Калуський, Богородчанський, Рогатинський, Снятинський райони  та м.Болехів).

Інспектори перевірили заклади громадського харчування, магазини, торговельні та розважальні центри, ринки та інші суб’єкти господарювання, діяльність яких на вихідні дні регламентована змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», що стосуються посилення протиепідемічних заходів.

Так, за 14-15 листопада 2020 року моніторингом було охоплено 2130 об’єктів, в тому числі:

- агропродовольчі ринки – 45,

- промислові ринки – 19,

- заклади громадського харчування – 518,

- промислові магазини – 723,

- продовольчі магазини – 583,

- інші заклади (перукарні, салони краси, спортзали, фітнес-клуби) – 242.

 

Виявлено 112 порушень, складено 99 протоколів, направлено 14 інформацій до Національної поліції та 26 інформацій до органів місцевого самоврядування. До перевірок залучались  журналісти ТРК «Галичина».

Моніторинговим обстеженням передувала інформаційно-роз’яснювальна робота: відповідні інформаційні матеріали були розміщені на офіційній сторінці Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у соціальній мережі Фейсбук, направлено повідомлення для розміщення на сайтах МВК, РДА, ОТГ.

Крім того наголошуємо, що у керівників органів місцевого самоврядування  немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на території окремо взятої територіальної одиниці.

За порушення карантину порушників на чекає штраф від 17 до 34 тис. грн., а для посадових осіб – від  34 до 170 тис. грн.