Фото без опису

Фото без опису

Сьогодні в Ланчинській громаді перебуває група представників УКГС ООН з метою вивчення ситуації у постраждалих від повені.

 

“Ми зацікавлені ознайомитися з ситуацією, зі станом здоров’я мешканців громади, які постраждав від повені. Особливо нас цікавить стан води, гігієна і санітарія. Після цього відрядження ми оперативно підготуємо оцінку ситуації і подивимося, чи потребує ваша громада нагальної короткотермінової допомоги, чи довготермінової, і якої саме”, - сказав під час зустрічі з селищним головою Володимиром Поповичем та заступником голови Михайлом Греськом представник УКГС ООН в Україні.

Місія проводиться спільно Товариством Червоного Христа України,  "Карітас Україна" та іншими ключовими партнерами , які працюють у постраждалих районах.

До складу місії входять :

Наттіні Родракса, радниця з гуманітарних питань, УКГС ООН.

Олена Конопкіна, спеціалістка із координації, УКГС ООН.

Юрій Жигарьов, консультант із клінічного лікування  Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), представник Кластера охорони здоров’я.

Вікторія Лупан, спеціалістка з питань водопостачання, санітарії та гігієни  ( ВСГ ).Дитячого фонду ООН ( ЮНІСЕФ ), представниця Кластера ВСГ

Ангеліна Вірченко, спеціалістка з управління інформацією Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, представниця Кластера продовольчої безпеки та засобів до існування.

Віктор Мунтеану, менеджер програм відновлення та розбудови миру Програми розвитку ООН.

 

Представники ООН побували у сім’ях, оселі яких повність зруйновано внаслідок повені.

“Нас цікавить, як стихія вплинула на можливості людей заробляти, на приватний бізнес, а також, чи є в регіоні хімічна , екологічна загроза; чи проводяться такі обстеження і які запобіжні заходи вживаються», -зазначив О’Доннел.

Також представників ООН цікавило, як діє система страхування, який вплив матиме ситуація, що склалася унаслідок стихії, на децентралізацію влади у державі в майбутньому, тощо.

 

У свою чергу, селищний голова поінформував представників ООН про ситуацію, яка склалася в Ланчинській громаді внаслідок небувалої повені. протягом 23 червня 2020 року стихією завдано великих збитків, через сильні зливи піднявся рівень води у річці Прут та потічках Урюк та Кобилиця. Сильний схиловий стік зносив все на своєму шляху: будівлі, паркани, дерева, машини. Шкоди завдано по всіх населених пунктах та найбільше постраждали мешканці Заріки в селищі Ланчин. Пошкоджені дороги, підтоплено та пошкоджено берегоукріплення та пішохідні мости.

 

Зокрема, Володимир Попович повідомив, що на даний час у постраждалих повністю відновлено газопостачання та електропостачання.

 

Варто зазначити, що голова  звернув увагу на хід відновлювальних робіт доріг та залучення технічних засобів.

 

Ознайомившись із наслідками стихійного лиха і ходом їх подолання, експерти ООН підготують висновки як на урядовому, так і на місцевому рівнях з метою запобігти подібним природним катаклізмам у майбутньому.