Фото без опису

 

  З року в рік мальовниче Прикарпаття гостинно запрошує та приймає на організований відпочинок і оздоровлення  дітей  не лише з нашої області, але й з інших регіонів України.

  В  інтернеті  рекламується безліч привабливих літніх таборів та «зелених» садиб для дітей, які вважають, що саме їхній відпочинковий заклад буде найкращим місцем  для оздоровлення та відпочинку вашої дитини.    

  Пропонуються мальовничі краєвиди, комфортні умови перебування, цікаві виховні заходи для дітей, екскурсії, походи в гори, повноцінне гаряче харчування, ввічливий персонал. 

  Проте, батькам необхідно знати, що відповідальне відношення до відпочинку дитини є запорукою її здоров’я, а й інколи навіть збереження її життя. Всі дитячі заклади оздоровлення та відпочинку повинні бути зареєстровані в державному реєстрі.

  Тож необхідно відмітити, що в  закладах, які не внесені до державного реєстру відпочинку та оздоровлення дітей Міністерства соціальної політики України, відповідний державний контроль не здійснюється. Такі заклади, як правило, не мають погоджувальних документів, дозволу на їх відкриття  та працюють з порушенням.

  Тому, шановні батьки, пам’ятайте: відправляючи свою дитину на  відпочинок  у  незареєстрований заклад, ви наражаєте її на небезпеку!

   

  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області закликає при виборі  закладу оздоровлення для вашої дитини, вимагати надання «Акту прийомки дитячого оздоровчого табору», який підписується членами комісії представників робочої групи контролюючих органів після проведення обстеження і свідчить, що в даному закладі створені безпечні та сприятливі умови для перебування, харчування та дозвілля вашої дитини.

У випадку його відсутності, варто задуматись, чому адміністрація закладу уникає проведення перевірки контролюючими органами безпечності даного закладу, можливості виконання вимог чинного законодавства у сфері безпечності та якості  харчових продуктів, санітарного законодавства та забезпечення прав споживачів.

  Однак, наголошуємо: головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, що цього літа не варто відкривати дитячі оздоровчі заклади.