Фото без опису

Miністерство охорони здоров'я України  з метою протидії подальшого поширення коронавірусної хвороби COVID-l0 під час проведення будівельних робіт в умовах введення карантину на території України пропонує використовувати наступні  рекомендації.

Вірус SARS-CoV-2 (збудник COVID-19) передаеться від людини до людини крапельним шляхом. Краплі розповсюджуються на відстані  близько одного метра від хворого i можуть потрапляти на слизові  оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч та контамінувати (забруднювати) навколишні предмети i поверхні.

Для запобігання поширення коронавірусної хвороби COVID-19 слід дотримуватись  фізичного дистанціювання (не менше 1-1,5 м), яке направлене на зменшення кількості та тривалості контактів між людьми настіљки, наскіљки це можливо, в тому числі під  час виробничого процесу.

У випадку, якщо дотримуватись дистанцій між працівниками неможливо, вони повинні використовувати одноразові медичні маски або захисні маски, виготовлені самостійно.

Маску слід змінювати кожні З години або раніше, якщо вона стала вологою. Заборонено застосовувати одноразові медичні маски повторно. Використання медичних або захисних масок передбачено разом i3 іншими засобами індивідуального захисту відповідно до робочого процесу.

Обробку рук впродовж дня рекомендовано проводити шляхом миття рук iз застосуванням рідкого мила під проточною водою або, у paзі відсутності видимого забруднення рук, використовувати спиртовмісні  антисептики для рук.

Під час прибирання приміщень обов'язково проводиться очищення поверхонь, з якими часто контактують працівники (наприклад, ручки дверей, умивальники). Приміщення мають регулярно провітрюватись. Кожен працівник має користуватись виключно особистими засобами індивідуальної гігієни (рушники, зубна щітка тощо), а також посудом та столовими приборами.

Керівник підприємства:

- наказом по підприємству визначає відповідальну особу, яка буде здійснювати на об’єкті контроль за впровадженням заходів з недопущенням поширення коронавірусної хвороби COVID-19;

- забезпечує наявність засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), антисептичних та дезінфікуючих засобів.

Відповідальна особа:

- здійснює щоденний контроль за використанням ЗІЗ, проведенням дезінфекції, недопущенням до виконання pобіт ociб з ознаками гострих респіраторних захворювань;

- організовує проведення термометрії - безконтактне вимірювання температури тіла працівників  до початку роботи;

- забезпечує розрахунковий запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів для працівників на об’єкті, розміщення в санітарно-побутових приміщеннях на будівельних майданчиках диспенсерів для антисептиків та ix регулярне заправлення;

- забезпечує контроль над прибиранням та щоденною дезінфекцією санітарно-побутових приміщень та поверхонь в місцях спільного користування працівників;

- інформувати керівника щодо появи респіраторних симптомів у працівників та необхідності їх самореалізації.

Працівники:

- дотримуються дистанціювання та безконтактного привітання;

- дотримуються гігієни рук;

- дотримуються етикету кашлю (у одноразову серветку або згин ліктя);

- дотримуються респіраторної гігієни (не торкаються руками обличчя, рота та носа);

- у paзi підвищення температури тіла або погіршення самопочуття та появи респіраторних симптомів (таких як нежить, біль в горлі, кашель) під час виконання робочих обов’язків негайно інформують відповідальну особі.

 

Будьте здорові!