Реформування системи сертифікації насіння і садивного матеріалу, системи державного нагляду у сфері насінництва та розсадництва, а також дія мораторію в попередні роки на проведення планових заходів державного нагляду призвели до збільшення випадків реалізації некондиційного насіння.

Зважаючи на те, що захист прав споживачів, покращення добробуту та якості життя жителів Прикарпаття – основне завдання Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, спеціалістами управління фітосанітарної безпеки протягом лютого-березня поточного року здійснювався моніторинг посівних якостей насіння у мережі роздрібної торгівлі, а також оптових постачальників з відбором зразків насіння та подальшим проведенням досліджень у ДУ «Івано-Франківська фітосанітарна лабораторія».

За період моніторингу було відібрано 888 зразків  на визначення посівних якостей у 60 суб’єктів господарювання. З них: зернових культур – 28, овочевих – 726, технічних – 33, багаторічних трав – 45, квітів – 56. Серед всього проаналізованого насіння 90% (796 зразків) є кондиційним, відповідно некондиційним виявилося  10% (92 зразки).

27 суб’єктам господарювання направлено листи з вимогою негайно вилучити з обігу некондиційне насіння. Від усіх отримано відповіді про виконання умов листів.