В зв’язку з реформуванням медичної галузі Національна служба здоров'я України надала відмову ЦПМСД Ланчинської ОТГ щодо фінансування з 01.04.2020 року медичних послуг амбулаторної вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу, займаючи тверду позицію: «вторинна медична допомога центром первинної медичної допомоги надаватися не може».

Юристи Ланчинської ОТГ та ЦПМСД оскаржують відмову Національної служби здоров'я України обґрунтовуючи правомочність реєстрації відповідно до отриманої ліцензії на медичну практику та виконання необхідних вимог, а саме:

Вимоги НСЗУ для підписання договору:

автономізація  закладу                     -       ЦПМСД автономізований у 2018 році

наявність діючої ліцензії                 -       ліцензія на медичну практику отримана у 2019 році

комп’ютеризація робочих місць     -      100% комп’ютеризація з підключенням до

інтернету у 2019 р.

матеріально-технічне оснащення   -       придбано сучасний кольпоскоп для гінеколога,

закуплено гемолітичний аналізатор та сучасні

мікроскопи для лабораторії,

апарат для телемедицини,

частково оновлений інвентар та обладнання,

новий апарат УЗД,

очікується ректороманоскоп  для хірурга,

поновлена ліцензія на рентген та флюороапарати,

забезпечено реактивами для лабораторії,

забезпечено рентген та флюороплівкою,

придбано сухожарові шафи для лабораторії

та хірургії.

Разом з тим, на час вирішення проблемних питань та до кінця року буде забезпечено фінансування та роботу необхідних служб і спеціалістів вторинного рівня, а саме: рентген кабінет, лабораторія, гінеколог, хірург, ЛОР, стоматолог, УЗД, денний стаціонар.

На сьогоднішній день ЦПМСД надає всі види послуг: лабораторну, рентгенологічну, консультації вузьких спеціалістів.

Під час реформування медичної галузі за вимогою Національної служби здоров'я України частина працівників вторинної ланки медицини Ланчинскої ОТГ буде вивільнена.

Офіційно повідомляємо, що всі необхідні служби та спеціалісти (хірург, ЛОР, гінеколог, стоматолог, УЗД, лабораторія, денний стаціонар, рентген служба) залишаться функціонувати.

Разом з профспілковим комітетом ЦПМСД, членами колективу, адміністрацією Ланчинської ОТГ вишукуються джерела фінансування медичної ланки громади без погіршення умов надання медичної допомоги нашим мешканцям.

Медична служба на території Ланчинської об’єднаної територіальної громади на період карантину працює у посиленому режимі.

З божою поміччю бережіть себе та свою родину.