Уряд вніс зміни до процедури надання субвенції на підтримку розвитку ОТГ

Дата: 30.01.2020 11:06

Уряд вніс зміни до процедури надання субвенції на підтримку розвитку ОТГ

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад. Відповідний проект постанови було розроблено Міністерством розвитку громад та територій України.

Зокрема, зміни стосуються напрямку «здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту», що дозволить ОТГ подавати на погодження проекти за цим напрямком виключно у разі утворення економії бюджетних коштів за підсумками проведення процедур закупівель та/або фактично виконаних робіт.

Це сприятиме ефективному використанню коштів субвенції, наданої з державного бюджету місцевим бюджетам на формування відповідної інфраструктури комунальної власності сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

Таким чином, ОТГ будуть спрямовувати кошти субвенції на стратегічно важливі проекти, які посилять спроможність громад, а дрібні (невеликі) закупівлі для покращення основних фондів комунальної власності будуть здійснювати за рахунок залишкових коштів від економії попередніх напрямків.