Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, в ДП ДГ імені «Декабристів» Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН» с. Декабристів Миргородського району Полтавської області виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

При проведені дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, Полтавською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби виявлено збудника АЧС (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 17.10.2019 року  № 003674 п.м./19).

Крім того, зареєстрований інфікований об’єкт АЧС (прибудинкова територія) за адресою вул. Жовтнева, 61 м. Лохвиця Лохвицького району Полтавської області, відповідно результатів досліджень Регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Полтавській області від 22.10.2019 року № 003749 п.м./19.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.