З 1 квітня МОЗ більше не оплачуватиме медичні послуги за пацієнтів без декларацій

Дата: 21.03.2019 14:05

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно повідомила про рішення припинити оплачувати медпослуги для пацієнтів, які досі не підписали декларацію з лікарем.

«Насправді є 75% українців, які підписали свої декларації, решта – вже час піти і підписати декларацію із своїм лікарем, якщо вам треба такі звичайні речі, як вакцинація, інші речі. З 1 квітня не буде оплати на «червоний список» на рівні первинної допомоги», — заявила Уляна Супрун.

Нагадаємо, що за затвердженим держбюджетом було передбачено фінансування за «червоними списками». В цей, так званий, список входили пацієнти, які ще не обрали та не підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, при цьому держава мала оплачувати медичні послуги за таких пацієнтів до 30 червня 2019 року у розмірі 190 гривень на рік.

Методичні рекомендації МОЗ: Як має бути організовано надання меддопомоги на первинці у неробочий час та вихідні

У МОЗ відповідне рішення про припинення оплати медичних послуг пацієнтам, які не обрали лікаря та не підписали з ним декларацію пояснюють економією державних коштів та тим, що вже понад 75% пацієнтів підписали декларацію та забезпечення фінансуванням саме їх потреб.