Фото без опису

З початку оздоровчої кампанії фахівці районних та міських  управлінь (відділів) Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області взяли участь у проведенні 158 обстежень дотримання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

 

Порушення вимог санітарного законодавства встановлено в кожному п’ятому закладі  - 31(19,6%).

Основними видами порушень, що встановлені під час обстежень закладів, були:   невідповідності питної води вимогам санітарних норм за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками,  нестандартні змиви  з чистого посуду та обладнання на харчоблоках дитячих закладів,  недотримання правил миття посуду та особистої гігієни працівниками харчоблоку.                 

Впродовж червня-липня в закладах оздоровлення та відпочинку області перебувало 16100 дітей, в тому числі  оздоровлювались – 4219, відпочивали – 11881.

Протягом липня в області функціонували 43 дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, із  них  17 – позаміських стаціонарних, 16 – наметових та 10 – з  денним перебуванням.

За даними  лабораторних  досліджень, відхилення з калорійності від меню-розкладів зареєстровано у 1,9% проб, бактеріологічне  забруднення    готових страв   встановлено  у 0,6% проб, питома вага позитивних змивів на санітарно-показову мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук  та санітарного одягу кухарів  закладів оздоровлення становила 7,9%.

Лабораторний контроль  за якістю питної води  та харчуванням  дітей проводитиметься до закінчення оздоровчого сезону. На особливому контролі Держпродспоживслужби - профілактика  харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій у дитячих оздоровчих закладах

Варто наголосити, що в ході моніторингових відвідувань та планових перевірок виявлено 29 незареєстрованих суб?єктів господарської діяльності, які надають послуги оздоровлення та відпочинку організованих груп дітей.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області створено відповідний реєстр цих суб’єктів господарської діяльності та видано наказ щодо проведення позапланових перевірок даних суб’єктів господарської діяльності з питань дотримання санітарних вимог, забезпечення  дітей  якісним і безпечним харчуванням.

Про результати перевірок та усунення виявлення порушень  буде проінформовано пізніше.